Pripyat-Chernobyl Tours by UkrainianWeb.com

  Kijów, Ukraina

Tour Info     Tour FAQ     Booking     Contact Us


Wycieczki do Czarnobyla i Prypeci dla Polaków


UkrainianWeb.com i wycieczki dla Polaków 

Czarnobyl Tour Ukraina reaktor jądrowyPolska jest największym sąsiadem Ukrainy na zachodzie. To, że Polacy interesują się – i interesowali wcześniej – tym, co zdarzyło się w 1986 roku w Czarnobylu, nikogo nie dziwi. Sprzeczne informacje podawane z opóźnieniem oraz atmosfera przerażenia podsycana plotkami, które zajęły miejsce rzetelnych informacji sprawiły, że do dziś to właśnie Polacy są jedną z nacji najchętniej odwiedzających Czarnobyl i Prypeć.

Od samego początku XXI wieku organizujemy wycieczki dla Polaków. Zrobiliśmy wiele, żeby były one idealnie przygotowane: nasi pracownicy mówią po polsku, a wyprawy są organizowane według schematu, który obejmuje wszystkie najbardziej interesujące dla Polaków zdarzenia sprzed ponad 30 lat. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej bezpośrednio, skontaktuj się z nami i powiedz, że chcesz rozmawiać z Jurkiem – on Ci pomoże.

Nie jesteśmy ani pośrednikiem, ani jednym z podejrzanych biur, które doświadczenie mają tylko na papierze. Od założenia w 1997 roku wprowadziliśmy do zony tysiące turystów, fotografów, w tym również profesjonalnych, naukowców, ludzi świata mediów i poszukiwaczy wrażeń, również tych z Polski. Cały czas utrzymujemy ścisły kontakt z administratorami zony, więc masz pewność, że każda wycieczka spełnia najwyższe standardy pod każdym względem.

W zależności od swoich potrzeb możesz u nas zarezerwować wycieczkę w małych grupach, półprywatnie lub indywidualnie. Stawki, jakie zaproponujemy, będą porównywalne lub nawet niższe niż w przypadku dużych objazdowych wycieczek, a już w każdym razie o wiele więcej zobaczysz i przeżyjesz.

Mamy bzika na punkcie jakości.

więcej >>     zadaj pytanie >>     zarezerwuj wycieczkę >> 
 

Co zobaczysz z nami w kompleksie Czarnobyl-Prypeć?  

ChNPP staw chłodzeniaZaczynamy z centrum Kijowa – jeśli chcesz, żebyśmy odebrali Cię z hotelu, daj znać, może da się to zorganizować. A dalszy plan prezentuje się następująco:

• Dytiatky: punkt wejścia do strefy zamkniętej. To w zasadzie najmniej emocjonujący punkt programu, ale sam fakt, że wkraczasz do miejsca, do którego nie tak łatwo się dostać, już jest powodem do gęsiej skórki.
• Czarnobyl: odtąd wycieczce towarzyszy przewodnik przydzielony przez administrację zony. Nikt nie orientuje się w historii i teraźniejszości tego obszaru lepiej niż ten człowiek – on pokaże Ci najważniejsze miejsca na trasie. Zobaczysz okolice reaktora i jego panel kontrolny, a to nie wszystko, ale o tym przeczytasz za chwilę.
Cmentarz Statkow  Prypeć
Leliyov: wkraczasz do strefy ścisłego zamknięcia. To tylko chceckpoint, ale na nim zmienia się wszystko. Cisza, gęste od emocji powietrze i oczekiwanie. Nie jest to szczególne miasto – taki jest wiele, ale drogą stąd prowadzi do Prypeci – wymarłego miasta.
• Prypeć: miasto, które wygląda, jakby zaraz miało wrócić do życia. Wygląda tak już od 30 lat i nigdy nie będzie wyglądało inaczej. Puste domy, wyschnięte baseny, koło widokowe, które drga najwyżej na wietrze.

• Czerwony Las, niedaleko Paryszewa: tuż pod Prypecią, która praktycznie wymarła, znajduje się miasteczko, dla którego mieszkańców ewakuacja po katastrofie nuklearnej w Czarnobylu była tylko kilkudniową wycieczką. Później wrócili oni do swoich domów i do dziś żyją w strefie zamkniętej.
Wieże chłodzące Rossokha: tutaj z powodzeniem odrodzić by się mogła Krasna Armia. Mogłaby, gdyby tylko promieniowanie nie uczyniło olbrzymiej ilości maszyn raz na zawsze kompletnie bezużytecznymi. Zobaczysz to z bliska – to miejsce, które na zawsze zatrzymało gigantyczną ilość wojskowego złomu.
• Duga, olbrzymi radar zwany „Okiem Moskwy”. Żeby go zobaczyć, musisz zapisać się jak najszybciej, bo prace rozbiórkowe są już zaplanowane. Ta gigantyczna konstrukcja wprawiała operatorów NATO w zakłopotanie, bo klekot radaru zagłuszał wszystko, co działo się w centralnej Europie. Dziś milczy na zawsze, ale jeszcze straszy duchem przeszłości.

Zdjęcia i filmy (także z dronów i quadrocopterów)

Robienie zdjęć i filmów jest najzupełniej dopuszczalne, ale zdecydowanie odradzamy ustawianie sprzętu na ziemi, jeśli zależy ci na wysokiej jakości. Doświadczenia w Czarnobylu zebraliśmy już z setkami i tysiącami fotografów i filmowców, więc pewnie coś będziemy w stanie podpowiedzieć. Być może Ty też stworzysz jeden z genialnych albumów, galerii lub filmów.

Używanie dronów i podobnych urządzeń jest dopuszczalne po uzyskaniu stosowanego zezwolenia, więc daj nam wcześniej znać, jeśli chciałbyś użyć takiego sprzętu.

FB


Typy wycieczek Prypeć-Czarnobyl

Oferujemy kilka rozwiązań, które mogą Cię zainteresować:

• wycieczki prywatne: jeśli budżet nie ogranicza cię za bardzo, a masz paczkę zgranych przyjaciół, z którymi chcesz się wybrać, to to będzie idealna opcja;
• wycieczki pół-prywatne: cena jest nieco niższa niż w przypadku wypraw indywidualnych, ale grupa odrobinę większa;
• wycieczki w małych grupach: najniższa cena za osobę, ale w większej grupie (choć nadal to właśnie my oferujemy jedne z najmniejszych grup).

Pamiętaj, że im mniejsza grupa, tym więcej zobaczysz i tym więcej przeżyjesz. Możesz też dowiedzieć się więcej, jeśli zamiast najpopularniejszej opcji, wycieczki do Czarnobyla i Prypeci na jeden dzień, wybierzesz się na dwa lub więcej dni. Weź tę opcję poważnie pod uwagę, jeśli wycieczka ma być czymś więcej niż sposobem na spędzenie wolnego czasu. Przy okazji zyskasz możliwość odbycia wyprawy według indywidualnego planu.

Jeśli masz szczególne życzenia – nie krępuj się. Obsłużyliśmy Pink Floyd, setki grup badawczych, również tych z najbardziej renomowanych uniwersytetów, fotografów poszukujących jedynego ujęcia, pasjonatów historii i zwolenników teorii spiskowych, więc obsłużymy i Ciebie. Wszystko, co musisz zrobić, to dać nam znać, jak widzisz swoją wycieczkę. Zrobimy, co w naszej mocy. Czasem udaje się nam wprowadzić w życie nawet najbardziej nietypowe plany naszych klientów. Pamiętaj tylko o jednej rzeczy – przy rezerwacji zaznacz, w jakim języku ma być wycieczka. 
 

Jak zyskać najwięcej?

PrypećZawsze im mniejsza grupa, tym ciekawsza będzie wycieczka. Zgoda – przekłada się to na wyższą cenę od osoby, ale staraj się wybierać opcję dla jak najmniejszej grupy. Taka wyprawa to okazja zupełnie niepowtarzalna i bez sensu jest się dodatkowo ograniczać. Zapisz się z grupą tak małą, na jaką pozwala budżet.

Jesteśmy zwolennikami indywidualnych rozwiązań. Wystarczy jeden telefon, krótka pogadanka na Skype czy tekst na WhatsApp: nam to wszystko jedno: po prostu odezwij się, powiedz, czego szukasz, ile osób jedzie z Tobą, i czy możesz dołączyć się do już sformowanej grupy. Zabierz swoich znajomych, a postaramy się przyciąć Wam ceny jeszcze bardziej.

Czasem mamy też w zanadrzu zniżki studenckie, więc nawet nie musisz nam machać przed oczyma legitymacją, tylko powiedz co i jak. Z każdej sytuacji jest jakieś wyjście, a jeśli problemem jest kasa, to znaczy, że problemu nie ma. Oszczędź sobie szukania innych przewodników – my nie jesteśmy pośrednikiem i jeśli umówimy się z Tobą na cenę, to nie będziemy przy niej później majstrować. Pamiętaj, że nic tak nie obniża ceny, jak jej wcześniejsze ustalenie i gwarancja utrzymania.

więcej >>     zadaj pytanie >>     zarezerwuj wycieczkę >>
 

Jak zarezerwować miejsce na wycieczce do Czarnobyla i Prypeci?

Musisz się z nami skontaktować, żeby zarezerwować miejsce. Ze względów organizacyjnych będziemy musieli poprosić Cię o kilka informacji z paszportu:

• numer i serię dokumentu;
• pełne imię;
• datę i miejsce urodzenia;
• dane dotyczące posiadanych obywatelstw.

Poprosimy też o wpłacenie niewielkiej zaliczki – możesz to zrobić albo kartą kredytową, albo przez PayPal. Ta formalność pozwoli nam upewnić się co do Twojej tożsamości i zacząć procedury formalne – bez grosza nie idzie ich ruszyć ani na milimetr, bo administracja zony nie jest najbardziej rzutką organizacją, jaką można sobie wyobrazić. Prawdę mówiąc, w ogóle nie jest rzutka.

Ile kosztuje wizyta w Czarnobylu i Prypeci?

Czarnobyl - koszt wycieczekCeny są w praktyce dość mocno zróżnicowane: zaczynają się od 70 dolarów, a mogą sięgnąć nawet kilkuset za indywidualną wyprawę (to ulubiona opcja fotografów). To, ile będzie kosztował Twój wypad, zależy między innymi od sezonu, dnia tygodnia, dostępności konkretnych miejsc, całkowitej liczebności grupy albo tego, czy zabierasz ze sobą znajomych. Generalnie, jeśli nie masz nic przeciwko wycieczce w niewielkiej grupie, 100 dolarów powinno wystarczyć.

Zapytaj o zniżkę, jeśli jesteś studentem albo zabierasz się na wyprawę w większej paczce. Prawdopodobnie będziemy mogli zaproponować Ci coś ciekawego. Zawsze, jeśli zabierzesz znajomych, postaramy się przyznać Ci jakąś zniżkę.

Jeśli jednak chcesz zrobić doskonały album, potrzebujesz więcej czasu na miejscu albo po prostu chcesz jechać sam, musisz przygotować się na większy wydatek.
 

Wizyta w elektrowni jądrowej w Czarnobylu

Visiting the ChNPP (Chernobyl Nuclear Power Plant) is optional and subject to some restrictions. On a typical excursion to the power plant you will see :

ChNPP: Blok 4Zwiedzanie obiektów elektrowni jądrowej jest opcjonalne i objęte kilkoma dodatkowymi obostrzeniami, ale w czasie standardowego wypadu na teren EJ Czarnobyl zobaczysz:
• makiety różnych obiektów na terenie EJ Czarnobyl;
• „Złoty Korytarz” biegnący przez cały budynek elektrowni, a który widziałeś już pewnie w niejednym filmie i na niejednym zdjęciu, a który zawsze chciałeś przejść;
• panel kontrolny reaktora – miejsce, w którym poczujesz dreszcz emocji, nawet mimo tego, że od godziny zero minęło już 30 lat z okładem;
halę maszynową (turbiny) – budowane w pośpiechu, a później eksploatowane nie zawsze zgodnie z instrukcjami;
• pomieszczenia reaktora – miejsce, które było świadkiem błędu, arogancji.
 

Kto może pojechać do Czarnobyla?

Wycieczka do Czarnobyla i Prypeci jest dostępna prawie dla wszystkich. Zastrzeżenia są właściwie tylko trzy:

• oferta jest ważna jedynie dla osób pełnoletnich;
• kobiety w ciąży nie powinny w trosce o zdrowie dziecka uczestniczyć w wycieczce;
• osoby starsze i o słabszej kondycji mogą wziąć udział w wycieczce do Czarnobyla, jeśli lekarz potwierdzi, że taka aktywność będzie dla nich bezpieczna (nie będziemy tego sprawdzali, ale zachęcamy, żebyś skonsultował się z lekarzem).

FBCzy muszę rezerwować miejsca wcześniej?

Tak, absolutnie i bez wyjątku! Dlaczego? Z kilku powodów:

• administracja zony wymaga od nas wcześniejszego zgłoszenia liczebności grup;
• im bliżej daty wyjazdu, tym wyższa cena, więc po prostu Ci się to opłaca;
• jest do zrobienia trochę papierkowej roboty. Nie tylko po naszej stronie, ale i w administracji strefy zamkniętej, a to organizacja non-profit, więc pewnie domyślasz się, że to ludzie, którzy zawsze mają sporo czasu.
 

Czy wycieczka do Prypeci i Czarnobyla jest bezpieczna?

Terra P Plus - licznik Geigera, dozymetrTo prawda, że poziom promieniowania jest – przeciętnie – wyższy niż normalnie w obrębie 30-kilometrowej strefy zamkniętej. Ale też jest prawdą, że nie wszędzie jest on taki sam. Przez cały czas wycieczce towarzyszył będzie przewodnik przydzielony przez administrację zony, a trasa prowadzi wcześniej przygotowanymi drogami. Poziom promieniowania będzie monitorowany na bieżąco, a jeśli chcesz, możesz korzystać z własnego czujnika (ten można kupić lub wypożyczyć na miejscu).

Dziś wycieczka do Czarnobyla i Prypeci nie stanowi zagrożenia dla przeciętnego człowieka, jeśli odbywa się zgodnie z regulaminami. Przykładamy dużą wagę do bezpieczeństwa, bo dreszczyk emocji jest ważny, ale nie za wszelką cenę. Programy wycieczek są uzgadniane z administracją zony, żeby mieć absolutną pewność, że nic złego się nie wydarzy.
 

Inne wycieczki w pobliżu Kijowa i na całej Ukrainie:

Wycieczka do jądrowych rakiet balistycznychCzarnobyl i Prypeć to najchętniej wybierana, ale nie jedyna opcja, z jakiej możesz u nas skorzystać. Przyjrzyj się też:

• wycieczce po bazach pocisków nuklearnych – w większej części straszakach i reliktach z okresu zimnej wojny;
• nietypowym wycieczkom po Kijowie (znakomite rozwiązanie, jeśli zostajesz w mieście kilka dni) zorganizowanym tak, żebyś zobaczył to, co dla Ciebie interesujące;
Strzelnica Kijów• możliwości uczestnictwa w strzelaniu do celu, przejażdżkach pojazdami pancernymi lub strzelaniu artyleryjskim i innym niezwykłym atrakcjom. Pozwól, żeby Twój pobyt był czymś więcej, niż tylko zwykłym zwiedzaniem.
 

Kontrola i organizacja wycieczek do Strefy 

Wycieczka jest bezpośrednio nadzorowana przez ukraińskie agendy rządowe. Administracja Strefy Zamkniętej jest organem powołanym jako jedyny uprawniony operator tego rodzaju wydarzeń – to ludzie z tego gremium koniec końców odpowiadają za plany wycieczek. Przygotowujemy je my, ale każdy taki program musi zostać złożony do akceptacji. Teren zamknięty nadal może być w niektórych miejscach niebezpieczny, a poza tym zdarzenia, do których doszło 30 lat temu, nadal mają swoje tajemnicze wątki, a pewne ich aspekty nie zostały ujawnione, więc to zrozumiałe, że rząd nie zrzeka się kontroli nad zoną.
 

Zasady wycieczki – sprawy podstawowe 

Cały czas musisz mieć ze sobą przynajmniej paszport.
• Na terenie zony musisz mieć ubrane spodnie z długimi nogawkami, koszulkę z długim rękawem, pełne obuwie i czapkę (oczywiście dopuszczalne są wszystkie warianty, byle zapewniały minimalną ochronę przed promieniowaniem).
• Osoby spożywające alkohol bezpośrednio przed wejściem na teren albo będące pod wpływem alkoholu nie zostaną dopuszczone do udziału w wycieczce.
• Pod groźbą odpowiedzialności karnej nie wolno do zony wnosić żadnej broni (również białej, paralizatorów ani gazów), materiałów wybuchowych ani łatwopalnych.
• Obowiązuje zakaz spożywania posiłków poza wyznaczonymi miejscami (wyłącznie wewnątrz wybranych pomieszczeń) i picia wody z naturalnych zbiorników, a także palenia tytoniu poza wyznaczonymi pomieszczeniami.
Nie wolno dotykać, zrywać ani zbierać przedmiotów, elementów przyrody ożywionej ani odpadów z ziemi. Zaleca się unikanie ustawiania sprzętu foto i wideo bezpośrednio na ziemi.
• Certyfikowany przewodnik administracji będzie cały czas towarzyszył wycieczce, a jej uczestnicy muszą wykonywać jego polecenia.book tour tour info Pripyat-Chernobyl inquiry    FB:  Tour Info     Tour FAQ     Booking     Contact Us 

     Incl.

© VirtualWare Technologies.
 

Tour Info

Visiting Info

Tour FAQ

Tour Rules

Booking Form

Contact Us

 

 

 

 

 

Things to Do
Kiev: Things to Do

Military Adventure

Missile Base

Nightlife

 
Other Services
Online Store

Book Flight

Accommodation

Train Bus Tickets

Airport Transfer

Entry Visas

 

Images & Video
Chernobyl Pictures

Pripyat Photos

Videos

News

Testimonials / Ratings

Schedule