Pripyat-Chernobyl Tours by UkrainianWeb.com

  Kyjev, Ukrajina

Tour Info     Tour FAQ     Booking     Contact Us


Výlet do černobylské zóny a Pripjati pro návštěvníky z České republiky


O UkrainianWeb.com a našem vztahu k Čechám 

jaderný ReaktorNaše společnost vznikla již v roce 1997. Máme rozsáhlou zkušenost s výlety do Černobylu – Pripjati. Zajišťovali jsme exkurze pro tisíce spokojených turistů, profesionální i amatérské fotografy, mediální a filmové profesionály, vědce a výzkumníky z různých částí světa, včetně těch z České republiky. Nejsme prostředník -jednáme přímo se správou Zóny.

Česká republika je důležitým, téměř bezprostředním sousedem Ukrajiny. Češi se tradičně velice zajímají o všechny věci ohledně Černobylu a Pripjati. V důsledku toho existuje poměrně značné množství turistů přijíždějících z České republiky na návštěvu zakázané zóny Černobylu-Pripjati, kteří si chtějí odnést zážitek z první ruky a jejichž počet se každoročně zvyšuje.

ochlazovací bazén ChNPPVítáme české turisty, fotografy a novináře na našich prohlídkách od začátku tohoto tisíciletí. Je pár věcí, které Češi dělají správným způsobem. Za prvé, běžně přijíždějí na prohlídky ve všední dny, což je nesmírně důležité a chytré, protože to umožňuje vyhnout se davům, které se obvykle tvoří uvnitř zóny o víkendech, a to zejména v hlavní sezóně. Za druhé, přijíždějí ve skupinách, okolo 5-10 osob, což je chytrý způsob, jak platit nižší cenu za prohlídku, protože pak mají nárok na množstevní slevy. Je to vždy potěšením jednat s vůdcem takové české skupiny: bez nesmyslných řečí, vše věcně. Obezřetní, přemýšliví, ale rozhodní. Těšíme se tady na setkání s více z vás.

Přestože Češi jsou obvykle dobří v angličtině, a naše standardní anglické prohlídky jsou právě pro ně, občas organizuje prohlídky s českým průvodcem. Takže prosím, neváhejte se zeptat, jestliže máte zájem.

Provozujeme výlety v pohodlných malých skupinách, polosoukromé a soukromé výlety a zároveň nabízíme ceny, které jsou obvykle lepší, než najdete kdekoli jinde u velkých autobusových prohlídek.

Soustředíme se vždy na tyto tři důležité věci: kvalita, kvalita a kvalita.
 

více informací >>     zeptejte se >>     rezervujte si výlet >> 
 

Následující věci obvykle uvidíte a prožijete, když s námi navštívíte černobylsko-pripjaťskou zónu.  

Loď hřbitov PripyatVyzvedneme vás centru Kyjeva (ve vašem hotelu v některých případech – zeptejte se na tuto možnost) a odvezeme vás do Dytjatky, vašeho prvního kontrolního stanoviště, kde vstoupíme do 30 km Zakázané zóny. V městečku Černobyl se setkáme s úředníky správy zóny a provezeme vás po městě. Překročíme 10 km hranici na kontrolním stanovišti Lelijov. Na cestě do Pripjati si prohlédneme černobylskou jadernou elektrárnu a Reaktor 4 ČJE, která je konečně „na odpočinku“ pod krytem nového sarkofágu (z dálky). Nakonec se dostaneme do "města duchů" Pripjať. A vy víte, jak to tam vypadá, že ano? - Ruské kolo a zábavní park, opuštěné budovy, plavecký bazén, škola a tak dále. Uděláme zastávku v blízkosti „Rudého lesa“. Navštívíme vesnici Paryšiv, setkání se s „znovu osadníky“, lidmi, kteří se nastěhovali zpátky do svých vesnic po evakuaci, je volitelné a většinou se dělá v rámci několikadenního výletu. Návštěva vesnice Rosocha, hřbitova vojenských strojů, je v současné době nemožná vzhledem k nebezpečné úrovni radiace. Návštěva anténní soustavy (radaru) „Duga“ („Ruský datel“) je nyní povolena. (Ale pospěšte si - demontážní práce jsou již naplánovány a začnou brzy.) Návštěva vesnice Kopači (školky), bude také zahrnuta, pokud to čas dovolí.

chladicí voda věžeFotografování/Video/Drony/Kvadrokoptéry.

Fotografování a natáčení videa JE povoleno. Přesto musíte být velice opatrní a předejít pokládání vašeho foto/video vybavení na zem. Je pravdou, že stovky amatérských a profesionálních fotografů s námi navštívily Černobyl a výsledkem byly nádherná fotoalba, galerie a výstavy uskutečněné umělci.

Použití dronů, kvadrokoptér je možné, ale vyžaduje speciální povolení.

FB


Druhy skupin/Prohlídky

Za nejnižší možné ceny nabízíme širokou paletu výletů, soukromé, polosoukromé a pro malé nebo střední skupiny.

Záleží na tom, kolik chcete za výlet utratit. Pokud chcete ušetřit, doporučujeme výlety v malé skupině, o trochu dražší jsou pak polosoukromé výlety, kde za své peníze uvidíte asi nejvíc. Budete-li 2 nebo 3, uvažujte o soukromém výletě, kde toho uvidíte nejvíc.

S rostoucím zájmem o návštěvu Černobylu přibývá dvou a vícedenních výletů, běžní turisté volí jeden den. Pokud je váš zájem hluboký, rozmyslete si tuto možnost a pečlivě si naplánujte itinerář své privátní prohlídky.
Naši průvodci mluví anglicky, ale pokud chcete, lze zařídit i průvodce českého.

Jsme schopni zajistit profesionální průvodcovské služby pro filmaře, fotografy, vědce a výzkumníky.
 

Jak získat nejlepší nabídku?

PripyatV rámci černobylských exkurzí je pravidlem, že čím menší jsou skupiny, tím lepší je pak váš zážitek. Ale samozřejmě je potřeba si uvědomit, že čím méně lidí je ve skupině, tím je výlet na osobu dražší. Co tedy dělat, abyste dosáhli dobré ceny v rámci malé skupiny? Buďto musíte doufat, že při dlouhodobém podrobném studiu nabídek na internetu něco objevíte, anebo jednoduše kontaktujte nás. My s vámi projdeme vaše představy o výletě a požadavky a my vám připravíme na míru šité řešení. Využijte všech prostředků komunikace přes internet, vše to urychlí a je to zdarma.

Pro nás je opravdu důležité s vámi komunikovat o všech detailních přáních a slyšet vaše dotazy. My vám vždy obratem odpovíme a takto společně dojedeme k nejlepší nabídce vašeho výletu. Můžete psát anglicky, ukrajinsky nebo rusky, ozveme se vám zpátky a představíme naši nabídku.

Tímto způsobem také můžete získat nabídky speciálních akcí, které třeba ani nejsou zveřejněny na našich stránkách.

více informací >>     zeptejte se >>     rezervujte si výlet >> 
 

Jak si rezervovat návštěvu jednotlivých míst během prohlídky?

Pro oficiální zarezervování si jednotlivých míst během prohlídky Černobylu – Pripjati nás musíte kontaktovat a poskytnout údaje obsažené ve vašich cestovních dokumentech:
- číslo pasu
- jméno a příjmení
- datum narození
- státní občanství

Budete také musit uhradit malou zálohu prostřednictvím kreditní karty nebo služby Paypal.
 

Kolik tedy stojí návštěva Černobylu – Pripjatě?

Náklady na prohlídky ČernobyluCenové rozpětí je opravdu veliké a záleží na mnoha aspektech. Můžete to zvládnout za 79 dolarů, ale i za několik stovek dolarů při privátní exkurzi. Podstatné jsou tyto okolnosti – roční období, den v týdnu a pak velkost společné skupiny, počet vašich členů a také dostupnost bodů zájmu. Průměrně se na výletě do Pripjati platí okolo stovky dolarů za jedno místo na společném výletě. Samozřejmě, jak bývá zvykem, studenti, senioři a velké skupiny mají slevy, nebojte se zeptat. Podobné sazby platí pro výlet do černobylské zóny.

Samozřejmě, pokud máte opravdový zájem a potřebujete více času na průzkum nebo soukromí, lze pro vás nebo vaši skupinku zvolit soukromou nebo polosoukromou exkurzi, pak ale očekávejte vyšší ceny.
 

Návštěva ČJE (Černobylské jaderné elektrárny)

ChNPP blok 4Návštěva ČJE (Černobylské jaderné elektrárny) je jednou z možností vašeho výletu a podléhá některým omezením. Během typické návštěvy elektrárny lze vidět:

- maketu haly ve Správním a servisním komplexu (ASC-1) ČJE
- zlatou chodbu“ procházející skrz budovu ČJE
- ovládací panel reaktoru (CP)
- hala turbíny
- reaktorová hala
- místnost s MCP (hlavní oběžná čerpadla)
 

Kdo se může zúčastnit prohlídek?

Podmínkou je věk nad 18 let. Důležité je také zvážit váš zdravotní stav, je dobré se nechat vyšetřit vaším lékařem před takovouto cestou. Těhotným ženám nejsou tyto aktivity povoleny. (Nicméně NEVYŽADUJEME žádné potvrzení od vašeho lékaře.)

FBJe nutné si dopředu udělat rezervaci?

Ano, jednoznačně musíte, zde jsou hlavní důvody:

- omezená kapacita prováděné exkurze regulovaná a řízená správou Zóny: správa vydává omezený počet licencí/povolení
- čím více se blíží datum, tím vyšší cenu dostanete
- zpracování vašich povolení zabere správě Zóny nějaký čas (individuální pas /povolení pro zónu); pozdní žádosti/rezervace budou zamítnuty. A věřte, že správa – je to nezisková organizace – pracuje opravdu pomalu.
 

Pravidla exkurzí a předpisy 

- Musíte si s sebou přinést svůj pas / cestovní dokument/ s fotografií a mít ho u sebe po celou dobu trvání exkurze.
- Jsou nastavena pravidla oblékání, přizpůsobená vaší bezpečnosti. Všechny části vašeho těla musí být patřičně zakryty. Musíte mít oblečeny kalhoty (ne sukni nebo šortky), triko s dlouhým rukávem (ne trika nebo košile s krátkým rukávem), obuv uzavřeného typu (ne sandály, žabky apod.), a čepici pro zakrytí hlavy.
- Ti, kteří pili alkohol těsně před exkurzí nebo jsou pod vlivem jiné intoxikace, nebudou mít povoleno účastnit se výletu. Konzumace alkoholu během výletu, jakožto i jeho dovoz do Zóny, je přísně zakázána.
- Střelné zbraně, ohňostroje, výbušniny nebo studené zbraně nejsou na exkurzi povoleny. Nedodržení může vést k trestnímu stíhání.
- Je zakázáno kouření i venku.
- Návštěvníci nesmí venku jíst. Nesmíte používat nebo pít vodu z otevřených zdrojů (jezera, studny, řeky apod.)
- Není dovoleno se dotýkat předmětů, staveb, vegetace nebo země. Také se nesmí sedět na zemi) Dávejte si pozor na pokládání vašeho foto/video vybavení na zem.
- Pokud jste v Zóně, budete doprovázeni certifikovanými průvodci, kteří pracují pro správu Zóny. Očekává se, že budete přesně dodržovat všechny jejich pokyny, doporučení a rady.
 

Who controls this tour operation. 

Tato exkurze je striktně regulovaná a řízená ukrajinskou vládou. Správa Zakázané zóny je jediný a exklusivní operátor pro tuto činnost. Jsou to oni, kdo reálně rozhoduje o tom, co zde uvidíte, kam přesně můžete jít/jet/zastavit a kam již ne. Oni také certifikují průvodce, kteří vás provázejí po celou dobu v pásmu Zóny a zplnomocňují je provádět exkurze dle předem schváleného programu.
 

Je návštěva Černobylu a Pripjati bezpečná?

terra p a radiační Geigerův čítač dozimetrÚroveň radiace se v 30km Zakázané zóně výrazně mění. Certifikovaný průvodce, který pracuje pro správu Zóny a který vás bude doprovázet po celou dobu exkurze, vás povede velice opatrně podél bezpečných a značených cest. Úrovně radiace se monitorují po celou dobu. (Osobní radiační měřidla jsou také povolena a vítána). Bude vám řečeno, že dávku radiace, kterou získáte během denní exkurze v Černobylu – Pripjati není vyšší než to, co nasbíráte během letu přes Atlantik. A čas, který je vám povolen strávit v blízkosti Reaktoru 4 – kde je radiace nejvyšší – je dosti omezený. Návštěvníci také musí dodržovat pravidla exkurzí, které mají za cíl je uchránit od radiace a udržet v bezpečí. Na cestě z černobylské zóny podstupují návštěvníci radiační kontrolu, a pokud je nutné i povinnou deaktivaci (oblečení, bot, vozidel atd.) Radiační Geigerovy počítače (dozimetry) jsou povoleny a je možné si je zapůjčit nebo koupit.
 

Další výlety, které nabízíme okolo Kyjeva a po Ukrajině:

nukleární balistická střela základna prohlídkaMůžete si prohlédnout naše další nabídky exkurzí:

- Prohlídka základny nukleárních raket

střelnice v Kyjevě- Prohlídka Kyjeva (příjemná nejen pro ty, kteří zůstávají v Kyjevě na několik dní)

- dobrodružné vojenské aktivity: střelba na terč ze střelných zbraní, jízda/řízení tanku (obrněného vozidla), střelba z děla apod.


book tour tour info Pripyat-Chernobyl inquiry    FB:  Tour Info     Tour FAQ     Booking     Contact Us 

     Incl.

© VirtualWare Technologies.
 

Tour Info

Visiting Info

Tour FAQ

Tour Rules

Booking Form

Contact Us

 

 

 

 

 

Things to Do
Kiev: Things to Do

Military Adventure

Missile Base

Nightlife

 
Other Services
Online Store

Book Flight

Accommodation

Train Bus Tickets

Airport Transfer

Entry Visas

 

Images & Video
Chernobyl Pictures

Pripyat Photos

Videos

News

Testimonials / Ratings

Schedule